Відділ освіти Іванківської РДА > Новини та інформація > Світ рукотворної краси на “Українському унісоні”

Світ рукотворної краси на “Українському унісоні”


19.04.2016. Автор: Олександр

Світ рукотворної краси на “Українському унісоні” Світ рукотворної краси на “Українському унісоні” Світ рукотворної краси на “Українському унісоні”

    Недільний ранок видався для вихованців Іванківського районного Центру дитячої та юнацької творчості та їх наставників по-справжньому святковим. Адже творчий колектив закладу на чолі з директором Галиною Дмитрівною Марченко був запрошений відвідати Перший Міжнародний телевізійний фестиваль-конкурс мистецтв “Український унісон”.

   Гуртківці та педагоги прибули до Київської міської державної адміністрації не з порожніми руками. Цього разу вони не лише змагалися за призові місця, але й створювали життєрадісну й творчу атмосферу для організаторів та гостей фестивалю.

   Діти під мудрим керівництвом дорослих іще тільки-тільки почали виставляти свої роботи, а конкурсанти разом зі своїми батьками вже прикипіли до них здивованими поглядами. І дійсно: від світу рукотворної краси неможливо було відвести очей. Майстерно виконані у техніці “канзаші” букети квітів здавалися живими. Навіть сонечко зовсім по-справжньому кидало свої промені на їх листки із атласних стрічок. Нікого не залишила байдужою композиція “Український прапор” Софії Бондаренко, над якою дівчинка працювала тривалий час під керівництвом Ірини Анатоліївни Мельниченко. Дівчинка зізналася, що саме улюблений педагог допомогла їй втілити творчу ідею в життя. А майстер-клас «Канзаші» проводила Тетяна Михайленко.

   Керівник зразкового гуртка “Вироби з бісеру” Олена Валеріївна Россоха допомогла вихованкам знайти себе у світі різнокольорових намистин працьовитим дівчатам — Анастасії Харитоновій та Катерині Слепченко. Кропітка робота, що вимагає неабиякої посидючості та уваги, прийшлась дівчаткам  до душі. І результат не змусив себе чекати: і дорослі, і малі захоплено зупиняються перед тканими з бісеру пейзажами. А самі дівчата охоче розповідають про особливості виготовлення тієї чи іншої роботи. Ткацтву бісером навчала своїх однолітків Євгенія Маковська, яка більше 7 років займається в гуртку «Вироби з бісеру».

   Не менше уваги привернули традиційні українські іграшки, виконані за мотивами полотен славної нашої землячки - Марії Приймаченко вихованкою зразкової студії «Художня кераміка» Діани Василишиної.  Звичайно, навіть не у кожного дорослого такі складні вироби вийшли б з першого разу. Та можливість власноруч зліпити пташечку чи коника на майстер-класі керівника зразкової студії “Художня кераміка” Наталії Василівни Василишиної та її вихованця Дениса Смовжа протягом усього фестивального дня приваблював до робочого столу малечу.

   Наймолодшим конкурсантам (а на фестивалі діти змагалися у 7-ми вікових категоріях) увесь час так і хотілося помацати незвичайні та яскраві іграшки , які отримали життя завдяки працьовитості й творчому натхненню керівника гуртка “В'язаний сувенір” Оксани Миколаївни Чепрасової та її вихованки Олени Антоненко.

   Майстер-класи та огляд  виробів  вихованців гуртків допомогли й учасникам, і їх батькам, і поважним членам журі перепочити й згодом налаштуватися на “робочу” хвилю. Адже це було ой як непросто: на розсуд глядачів було винесено понад 80 номерів у жанрах вокального, хореографічного, інструментального, академічного, модельного, циркового й театрального мистецтв.

   А ось у жанрі прикладного мистецтва нагороди здобули вихованці Іванківського районного ЦДЮТ зі своїми керівниками. Головними були навіть, не нагороди, а щире захоплення, яке діти читали майже у кожному погляді глядачів, які зупинялися ще і ще раз, щоб подивитися на світ рукотворної краси. 

   Додому творчий десант повертався поночі, але у піднесеному настрої.


Повернутися назад