Меню

Архів

Лютий 2024 (16)
Січень 2024 (8)
Грудень 2023 (7)
Листопад 2023 (13)
Жовтень 2023 (6)
Вересень 2023 (5)

Пошук

Опитування

Оцініть сайт

   
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Корисні посилання

Наказ №111 "Про окремі питання виявлення та протидії булінгу в системі освіти Іванківської селищної ради"


Категорія: Про запобігання булінгу     Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», статті 11 Закону України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання і протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658, наказів Міністерства освіти і науки України: від 28.11.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2020 року за № 111/34394; від 26.02.2020 № 293 «Про затвердження Плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти» (зі змінами, внесеними наказом від 20.03.2020 № 420), листа Міністерства освіти і науки Українивід 20.03.2020 № 6/480-20 « Про план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування) в закладах освіти», наказів департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністраціївід 11.01.2019 № 09 «Про запобігання булінгу в системі освіти Київської області», від 02.04.2020 року № 82 «Про окремі питання виявлення та протидії булінгу в системі освіти Київської області» та з метою попередження в системі освіти району булінгу (цькування), сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від булінгу, та ефективного реагування на факти насильства в закладах освіти

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити план заходів, спрямованих та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти, що додається.

2. Директору КЗ ІСР «ІРЦ»:

2.1. Забезпечити проведення цілеспрямованої роботи з питань протидії булінгу (цькуванню) в закладах освіти Іванківської селищної ради.

2.2. Проводити постійний моніторинг ефективної роботи закладів освіти з питань запобігання та протидії булінгу (цькуванню) з метою виявлення проблем та вжиття невідкладних заходів для їх вирішення.

2.3. Розглядати питання щодо фактів насилля над дітьми на засіданнях колегій та нарад директорів при відділі освіти Іванківської селищної ради.

2.4. Постійно поновлювати на сайті відділу освіти інформаційні матеріали щодо запобігання та протидії булінгу, номери телефонів організацій та установ, служб підтримки, до яких можуть звертатися постраждалі особи, порядок подання та розгляду (з обов’язковим дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу в закладі освіти, порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та інформацію про відповідальність осіб, причетних до булінгу.

3. Керівникам закладів освіти:

3.1. Забезпечити постійну координацію роботи та взаємодії суб’єктів реагування в разі виявлення випадків булінгу (цькуванню) в закладах освіти.

3.2. Систематично проводити інформаційно-просвітніцьку роботу серед учасників освітнього процесу з питань булінгу (цькування).

3.3. Своєчасно реагувати на повідомлення про випадки жорстокого поводження з дітьми (булінгу) або загрози його вчинення та вживати відповідних заходів для його припинення.

3.4. Уживати заходів (відповідно до рішень комісій закладів освіти з розгляду випадків булінгу) для надання соціальних та психолого- педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або потерпіли від булінгу (цькування).

3.5. Створити освітнє середовище, здатне забезпечити психологічну та фізичну безпеку учасників освітнього процесу.

3.6. Визначати причини і передумови поширення булінгу (цькуванню) в закладах освіти.

3.7. Постійно підвищувати рівень поінформованості учасників освітнього процесу про булінг (цькування).

3.8. Заохочувати всіх учасників освітнього процесу до активного сприяння запобіганню булінгу (цькуванню).

3.9. Повідомляти невідкладно (у строк, що не перевищує однієї доби) про випадок булінгу (цькування) в закладі освіти ювенальну превенцію Іванківського відділення поліції № 1 Вишгородського районного управління Національної поліції в Київської області, відділ освіти Іванківської селищної ради, принаймні одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка вчинила булінг (цькування), стала його свідками або потерпіла від булінгу (цькування).

3.10. Інформувати про випадок булінгу (цькування) службу у справах дітей Іванківської селищної ради для вирішення питання щодо соціального захисту малолітньої чи неповнолітньої особи, яка вчинила булінг (цькування), стала його свідками або потерпіла від булінгу (цькування), з’ясування причин, які призвели до випадку булінгу (цькування), та вжиття заходів для усунення таких причин.

3.11. Повідомити Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Іванківської селищної ради з метою проведення оцінки потреб сторін булінгу (цькування), визначення соціальних послуг та методів соціальної роботи, забезпечення психологічної підтримки та надання соціальних послуг.

3.12. Скликати засідання комісії з розгляду випадку булінгу (цькування) не пізніше, ніж упродовж трьох робочих днів з дня отримання заяви або повідомлення про випадки булінгу (цькування).

3.13. Виховувати в учасників освітнього процесу нетерпиме ставлення до насильницьких моделей поведінки, усвідомлення того, що булінг (цькування) – це порушення прав людини.

3.14. Проводити системну профілактичну роботу, спрямовану на запобігання вчиненню дитиною та стосовно дитини булінгу (цькування) і виховання нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки у міжособистісних стосунках.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на головного спеціаліста відділу освіти В.Грушу.

 

Начальник відділу освіти                                     О. ВАСИЛЕНКО

 

Завантажити Наказ №111 "Про окремі питання виявлення та протидії булінгу в системі освіти Іванківської селищної ради" [31.77 Kb]

 (голосів: 2)
| 07.10.2021 | Переглядів: 872 | Коментарів: 0 | Друкувати |
Додавання коментаря


Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: