Меню

Архів

Червень 2024 (4)
Травень 2024 (8)
Квітень 2024 (2)
Березень 2024 (16)
Лютий 2024 (40)
Січень 2024 (8)

Пошук

Опитування

Оцініть сайт

   
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Корисні посилання

Відбулися тематичні заходи!


Категорія: Про запобігання булінгу

Відбулися тематичні заходи! 

 

     В рамках тижня протидії булінгу в ЦРД «Веселка» відбулися тематичні заходи:

- практичний психолог Тарасова Яна Леонідівна та соціальний педагог Савельєва Наталія Вікторівна провели заняття для середніх та старших груп з формування соціальних та моральних цінностей, виховання взаємоповаги та доброзичливого ставлення один до одного;

- для педагогів було проведено тренінгові заняття та групова консультація з даної теми;

- для батьків вихованців підготували пам'ятки «Стоп боулінг» та провели онлайн консультації на тему «Разом проти боулінгу».

     Також вихователями дошкільних груп було проведено бесіди, дидактичні ігри, консультації для батьків з даної проблеми. | 07.10.2021 | Переглядів: 869 | Коментарів: 0 | детальніше

Наказ №111 "Про окремі питання виявлення та протидії булінгу в системі освіти Іванківської селищної ради"


Категорія: Про запобігання булінгу

     Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», статті 11 Закону України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання і протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658, наказів Міністерства освіти і науки України: від 28.11.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2020 року за № 111/34394; від 26.02.2020 № 293 «Про затвердження Плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти» (зі змінами, внесеними наказом від 20.03.2020 № 420), листа Міністерства освіти і науки Українивід 20.03.2020 № 6/480-20 « Про план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування) в закладах освіти», наказів департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністраціївід 11.01.2019 № 09 «Про запобігання булінгу в системі освіти Київської області», від 02.04.2020 року № 82 «Про окремі питання виявлення та протидії булінгу в системі освіти Київської області» та з метою попередження в системі освіти району булінгу (цькування), сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від булінгу, та ефективного реагування на факти насильства в закладах освіти

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити план заходів, спрямованих та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти, що додається.

2. Директору КЗ ІСР «ІРЦ»:

2.1. Забезпечити проведення цілеспрямованої роботи з питань протидії булінгу (цькуванню) в закладах освіти Іванківської селищної ради.

2.2. Проводити постійний моніторинг ефективної роботи закладів освіти з питань запобігання та протидії булінгу (цькуванню) з метою виявлення проблем та вжиття невідкладних заходів для їх вирішення.

2.3. Розглядати питання щодо фактів насилля над дітьми на засіданнях колегій та нарад директорів при відділі освіти Іванківської селищної ради.

2.4. Постійно поновлювати на сайті відділу освіти інформаційні матеріали щодо запобігання та протидії булінгу, номери телефонів організацій та установ, служб підтримки, до яких можуть звертатися постраждалі особи, порядок подання та розгляду (з обов’язковим дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу в закладі освіти, порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та інформацію про відповідальність осіб, причетних до булінгу.

3. Керівникам закладів освіти:

3.1. Забезпечити постійну координацію роботи та взаємодії суб’єктів реагування в разі виявлення випадків булінгу (цькуванню) в закладах освіти.

3.2. Систематично проводити інформаційно-просвітніцьку роботу серед учасників освітнього процесу з питань булінгу (цькування).

3.3. Своєчасно реагувати на повідомлення про випадки жорстокого поводження з дітьми (булінгу) або загрози його вчинення та вживати відповідних заходів для його припинення.

3.4. Уживати заходів (відповідно до рішень комісій закладів освіти з розгляду випадків булінгу) для надання соціальних та психолого- педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або потерпіли від булінгу (цькування).

3.5. Створити освітнє середовище, здатне забезпечити психологічну та фізичну безпеку учасників освітнього процесу.

3.6. Визначати причини і передумови поширення булінгу (цькуванню) в закладах освіти.

3.7. Постійно підвищувати рівень поінформованості учасників освітнього процесу про булінг (цькування).

3.8. Заохочувати всіх учасників освітнього процесу до активного сприяння запобіганню булінгу (цькуванню).

3.9. Повідомляти невідкладно (у строк, що не перевищує однієї доби) про випадок булінгу (цькування) в закладі освіти ювенальну превенцію Іванківського відділення поліції № 1 Вишгородського районного управління Національної поліції в Київської області, відділ освіти Іванківської селищної ради, принаймні одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка вчинила булінг (цькування), стала його свідками або потерпіла від булінгу (цькування).

3.10. Інформувати про випадок булінгу (цькування) службу у справах дітей Іванківської селищної ради для вирішення питання щодо соціального захисту малолітньої чи неповнолітньої особи, яка вчинила булінг (цькування), стала його свідками або потерпіла від булінгу (цькування), з’ясування причин, які призвели до випадку булінгу (цькування), та вжиття заходів для усунення таких причин.

3.11. Повідомити Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Іванківської селищної ради з метою проведення оцінки потреб сторін булінгу (цькування), визначення соціальних послуг та методів соціальної роботи, забезпечення психологічної підтримки та надання соціальних послуг.

3.12. Скликати засідання комісії з розгляду випадку булінгу (цькування) не пізніше, ніж упродовж трьох робочих днів з дня отримання заяви або повідомлення про випадки булінгу (цькування).

3.13. Виховувати в учасників освітнього процесу нетерпиме ставлення до насильницьких моделей поведінки, усвідомлення того, що булінг (цькування) – це порушення прав людини.

3.14. Проводити системну профілактичну роботу, спрямовану на запобігання вчиненню дитиною та стосовно дитини булінгу (цькування) і виховання нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки у міжособистісних стосунках.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на головного спеціаліста відділу освіти В.Грушу.

 

Начальник відділу освіти                                     О. ВАСИЛЕНКО

 

Завантажити Наказ №111 "Про окремі питання виявлення та протидії булінгу в системі освіти Іванківської селищної ради" [31.77 Kb] | 07.10.2021 | Переглядів: 999 | Коментарів: 0 | детальніше

Протидія булінгу в закладах освіти: системний підхід


Категорія: Про запобігання булінгу | 28.09.2021 | Переглядів: 970 | Коментарів: 0 | детальніше

Наказ №17 "Про запобігання, протидію та профілактику булінгу в системі освіти Іванківського району"


Категорія: Про запобігання булінгу

     Відповідно до Конвенція про права дитини, Закону України «Про охорону дитинства», Закону України «Про освіту», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18.12.2018 № 25-VIII, листа МОН України від 29.01.2019 №1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти, педагогічних працівників щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» та з метою попередження поширення негативних явищ в учнівському середовищі, запобігання та протидії насильства та булінгу

НАКАЗУЮ:

     1. Керівникам закладів освіти:

     1.1. Призначити з числа педагогічних працівників відповідальну особу за проведення з учасниками освітнього процесу виховної роботи щодо запобігання насильству та булінгу до 17.02.2020.

     1.2. Розробити та затвердити рекомендований план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти (додаток 1на початку кожного семестру.

      1.3. Інформувати невідкладно відділ освіти Іванківської РДА про випадки булінгу та насильства постійно.

     1.4. Затвердити рекомендований порядок подання та розгляду звернень про випадки булінгу в закладі від здобувачів освіти, їх батьків, законних представників, педагогічних працівників, інших осіб (додаток 2до 17.02.2020.

     1.5. Затвердити рекомендований порядок реагування на доведені випадки булінгу та відповідальність осіб, причетних до булінгу (додаток 3до 17.02.2020.

     1.6. Розмістити на веб-сайтах закладів освіти інформацію:

     -  правила поведінки здобувачів освіти;

     - рекомендований план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти;

     - рекомендований порядок подання та розгляду звернень про випадки булінгу в закладі від здобувачів освіти, їх батьків, законних представників, педагогічних працівників, інших осіб;

     - рекомендований порядок реагування на доведені випадки булінгу та відповідальність осіб, причетних до булінгу;

     - корисні посилання для здобувачів освіти, батьків, законних представників, педагогічних працівників щодо протидії булінгу до 01.03.2020.

     1.7.  Забезпечувати соціально-психологічний супровід (патронаж) здобувачів освіти, постраждалих від насильства чи булінгу постійно.

     2. Контроль за виконанням наказу лишаю за собою.

 

Начальник відділу освіти                                                                      В. ДЕГТЯР


Завантажити Наказ №17 [39.28 Kb]

Завантажити Додаток 1 [19.6 Kb]

Завантажити Додаток 2 [20.06 Kb]

Завантажити Додаток 3 [18.6 Kb] | 03.02.2020 | Переглядів: 2209 | Коментарів: 0 | детальніше