Меню

Архів

Листопад 2024 (1)
Жовтень 2024 (5)
Вересень 2024 (9)
Серпень 2024 (1)
Червень 2024 (4)
Травень 2024 (8)

Пошук

Опитування

Оцініть сайт

   
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Корисні посилання





















Творчі звіти вчителів іноземної мови


Категорія: Новини та інформація

Творчі звіти вчителів іноземної мови Творчі звіти вчителів іноземної мови Творчі звіти вчителів іноземної мови

Творчі звіти вчителів іноземної мови Творчі звіти вчителів іноземної мови Творчі звіти вчителів іноземної мови

        31 березня 2016 року на базі Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2  відбулися творчі звіти вчителів іноземної мови. Присутні – 28 чоловік.

Звітувалися 5 вчителів, які атестуються на присвоєння  чи підтвердження  категорії чи звання. Своєю педагогічною майстерністю ділилися:

- Гавриленко Віталія Іванівна  – вчитель Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, вища кваліфікаційна категорія;

- Ройт Світлана Михайлівна – вчитель Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, вища кваліфікаційна категорія, старший вчитель;

- Іваненко Тетяна Леонідівна – вчитель Жміївської ЗОШ І-ІІ ст.,  перша кваліфікаційна категорія,  яка атестується на вищу категорію;

- Руденко Людмила Василівна  – вчитель Макарівського НВО «ЗОШ І-ІІ ст.-дитячий садок»,  перша кваліфікаційна категорія;

- Литвин Вікторія Володимирівна  – вчитель Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2,   кваліфікаційна категорія «спеціаліст»,  яка атестується на другу категорію.



 | 31.03.2016 | Переглядів: 1032 | Коментарів: 0 | детальніше

ПІДГОТОВКА УЧНІВ до зно


Категорія: ЗНО

Природничо-математичний цикл предметів

   Головним для вчителя є не запитання «Як підготувати учнів до ЗНО?», а «Яким чином організувати навчальний процес, щоб забезпечити набуття учнями визначених компетентностей?».

   Формулу успішного проходження тестування (мається на увазі ЗНО), можна орієнтовно виразити так: «систематизовані знання + сформовані предметні компетентності + досвід роботи з тестами».

   Для практичного ознайомлення з процедурою ЗНО бажано пройти пробне тестування з предмета.

На що звертати увагу під час підготовки
учнів до ЗНО за предметами
природничо-математичного циклу

   Однією з проблем, яка виявляється під час підготовки учнів до ЗНО, є недостатнє розуміння ними явищ і процесів, що відбуваються під час проведення демонстраційних і фронтальних експериментів.

   Завдання, побудовані на описі дослідів, учні виконують набагато гірше, ніж аналогічні за змістом теоретичні питання. Тому під час підготовки випускників до ЗНО слід звернути увагу на:

* побудову графіків за результатами досліджень;

* визначення за результатами експерименту значення фізичних величин (непрямі вимірювання);

* оцінювання відповідності висновків наявним експериментальним даним;

* пояснення результатів дослідів і спостережень на основі відомих фізичних явищ, законів, теорій.

   Усе це можливо лише за умови розширення спектра фронтального експерименту з перевагою лабораторних робіт дослідницького характеру. Лише теоретична робота в цьому напрямі, хоч і поглиблена, ніколи не дасть стійкий позитивний результат.

   Особливу увагу слід приділити формуванню в учнів культури розв'язування розрахункових задач, що найбільше впливають на максимальний бал ЗНО. Саме цей вид діяльності є найважливішим для успішного продовження освіти. Під час ЗНО перевіряються вміння застосовувати природничі (фізичні) закони і формули як у типових навчальних ситуаціях, так і в нетрадиційних. Фундамент для формування цих умінь закладається в основній школі й поступово «зростає» протягом усіх років навчання.

   Багато помилок зумовлено невідпрацьованістю елементарних математичних умінь, пов'язаних із перетворенням математичних виразів, діями зі ступенями, читанням графіків тощо. Вирішення цієї проблеми для вчителя неможливо без систематичного включення у зміст уроку елементарних вправ на відпрацювання необхідних математичних операцій.

   Фізичну задачу можна розв'язати по діях, але отримання кінцевої формули в загальному вигляді дає змогу провести перевірку розмірності потрібної величини, виявити можливу помилку. Часто під час розв'язання задачі по діях спостерігається розбіжність із правильним числовим значенням відповіді за рахунок занадто грубого округлення результатів проміжних дій.

   На особливу увагу заслуговують якісні завдання, виконання яких передбачає не просто пошук правильної відповіді, а й вибудовування чіткої логіки його обґрунтування. Тому я ставлю вимоги до учнів здійснити обов'язковий аналіз умови задачі з виділенням ключових слів, фізичних явищ, грамотного використання термінів.

   Письмові форми підсумкового контролю в жодному разі не мають на меті скорочення на уроці часу, відведеного на формування грамотного усного мовлення. Крім того, вимагати від учня постійного обґрунтування своїх міркувань неможливо, якщо припустити, що ці міркування він повинен неодмінно записати. Тому підготовка до ЗНО як обов'язковий елемент включає формування грамотного усного мовлення.

   Завдання другої частини ЗНО є завданнями на встановлення відповідності. Тому доцільно використовувати завдання такої структури в навчальному процесі на всіх етапах навчання, особливо під час підготовки до ЗНО.

   Під час виконання завдань з однією правильною відповіддю учні часто намагаються її відгадати, незважаючи на те, що ця тактика на іспиті може мати опосередкований успіх, під час підготовки необхідно обов’язково вимагати обґрунтування вибору. Не варто зупинятися на першому ж варіанті відповіді, який видався правдоподібним: часто читання наступних варіантів відповідей може наштовхнути на можливу помилку в міркуваннях.

   Під час виконання завдань ЗНО учням дуже важливо витримувати часовий регламент, швидко переключати увагу з однієї теми на іншу. Тому цих принципів слід чітко дотримуватися і під час проведення поточного і проміжного контролю. Учні повинні звикнути до того, що на іспиті мають важливе значення не лише їхні знання, а й організованість, уважність, уміння зосереджуватися.

   Види занять для систематичного повторення матеріалу на уроках:

* повторення через систему вправ домашньої роботи;

* повторення на додаткових заняттях, консультаціях для учнів, які мають однакові прогалини в знаннях і вміннях;

* індивідуальне повторення, що враховує прогалини у знаннях і вміннях конкретного учня.

   Під час повторення кожної з тем доцільно виділити такі етапи:

* узагальнювальне повторення теоретичного матеріалу;

* самостійне виконання тесту;

* фронтальний аналіз, розбір основних типових помилок самостійної роботи;

* індивідуальна робота над помилками й індивідуальне консультування учня;

* контрольне виконання тематичного тесту.

Алгоритм підготовки учня

1. Ознайомитися з програмними вимогами ЗНО до предметів природничо-математичного циклу, що стосуються певної теми.

2.  Опрацювати теоретичний матеріал.

3. Опрацювати тренувальні тести (виконати завдання, перевірити правильність виконання, зробити висновки щодо повноти засвоєння матеріалу теми).

4.  Повернутися до опрацювання теоретичного матеріалу, якщо результати виконання тренувальних тестів показали таку необхідність.

   Обираючи літературу для підготовки, зверніть увагу:

* на наявність грифів, які засвідчують, що певне видання рекомендовано до використання Міністерством освіти і науки України, Українським центром оцінювання якості освіти;

* на рік видання (перевидання) посібника;

* за специфікацією якого навчального року укладено тренувальні вправи.

УВАГА! Під час перевірки знань використовуйте завдання у форматі, наближеному  до формату завдань ЗНО. Половина завдань - це тести, два завдання - на встановлення відповідності, третина - задачі

Використання тестів для підготовки до ЗНО

   Під час підготовки старшокласників до ЗНО й оцінювання якості знань використовуються різні види тестів, що містять завдання не лише з поточної теми, а й із перевірки знань із раніше вивчених тем. Це дає змогу повторювати вивчений матеріал, вчасно вносити корективи до календарно-тематичного плану і здійснювати поточний контроль. З метою перевірки тестових завдань та скорочення часу на цей вид роботи, дослідження відразу результатів вивчення матеріалу учнями, підвищення мотивації до навчання перевірка виконується разом з учнями після написання тесту. На інтерактивну дошку проектується електронний варіант тесту, над яким одночасно здійснюється аналіз і відбувається консультація для тих, хто зазнав труднощів під час виконання будь-якого завдання.

   Нині важливим для випускника є оволодіння вміннями контролю й оцінювання власної діяльності, уміння передбачати можливі результати своїх дій. Перед кожним уроком перевіряється наявність письмової частини домашньої роботи. У спеціальному щоденнику навпроти кожного прізвища робляться по

значки з використанням символіки: «о» - роботи немає, «+» - робота виконана повністю, +» - робота виконана із зауваженнями, «?» - користувався ГДЗ (готові домашні завдання).

   Для учня-випускника важливо усвідомлювати, що його здібності й освіта становлять цінність насамперед для нього самого. Завдання всіх учителів - не лише породити, а й закріпити цю думку.

Як успішно упоратися з тестом

   Виконуйте тест послідовно, починаючи з першого завдання.

   Ознайомтеся з інструкціями, які містяться на початку кожної форми тестових завдань. Відповідайте після того, як ви зрозуміли правила виконання завдань певного формату.

   Читайте уважно умову завдання, отримайте з неї максимум інформації. Не намагайтеся зрозуміти умову лише за першими словами й домислювати кінцівку.

   Поміркуйте над усіма варіантами відповідей, відкидайте ті, що здаються вам маловірогідними. Позначайте правильні відповіді спочатку в тестовому зошиті, використовуючи його як чернетку.

   Пропускайте (принаймні спочатку) важкі або незрозумілі завдання, навчальний матеріал яких вам невідомий. Пам'ятайте, що в тесті знайдуться такі, які ви обов'язково виконаєте.

   Вивчіть структуру бланка відповідей до тесту, правила запису, відповідей на завдання різних форм. Записуйте до бланка лише правильні, на вашу думку, відповіді.

   Ознайомтеся з правилами виправлення помилок. Будьте уважні й обережні!

   Контролюйте час роботи над тестом. Сплануйте свою діяльність так, щоб устигнути пройти всі завдання тесту. Якщо залишиться час, то поверніться до завдань, які ви пропустили.



 | 31.03.2016 | Переглядів: 2366 | Коментарів: 0 | детальніше

Творчі звіти вчителів зарубіжної літератури


Категорія: Новини та інформація

Творчі звіти вчителів зарубіжної літератури Творчі звіти вчителів зарубіжної літератури Творчі звіти вчителів зарубіжної літератури

        30 березня 2016 року на базі Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1  відбулися творчі звіти вчителів зарубіжної літератури. Присутні –25 чоловік.

Звітувалися 2 вчителі, які атестуються на присвоєння  чи підтвердження  категорії чи звання. Своєю педагогічною майстерністю ділилися:

-  Левченко Ольга Василівна  – вчитель Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, вища кваліфікаційна категорія, старший вчитель;

-  Лисенко Олена Миколаївна – вчитель Русаківського НВО «ЗОШ І-ІІ ст.-дитячий садок»,  кваліфікаційна категорія «спеціаліст»,  яка атестується на другу категорію.



 | 31.03.2016 | Переглядів: 1276 | Коментарів: 0 | детальніше

Нетрадиційні техніки малювання


Категорія: Новини та інформація

Нетрадиційні техніки малювання Нетрадиційні техніки малювання Нетрадиційні техніки малювання

      Відповідно до плану роботи відділу освіти Іванківської РДА 29 березня 2016 року на базі ДНЗ(ясла-садок)№1 «Сонечко» відбулось методичне об’єднання та творчі звіти педагогічних працівників, які атестуються у 2015-2016 н.р. Педагоги переглянули заняття гуртка «Талановиті пальчики» у першій молодшій групі та ознайомились з системою роботи вихователя Шатило Тетяни Дмитрівни – «Нетрадиційні техніки малювання». Педагогічні працівники Чижевська І.В., Кучер Н.В., Ющенко Г.А., Пронькіна О.О., Євенок В.Д. презентували свої методичні посібники з різних методик дошкільного виховання та поділились досвідом роботи. Всі присутні отримали методичні рекомендації щодо розвитку творчих здібностей  дошкільників та незабутні враження від спілкування. 

Методист Гніденко В.М.



 | 29.03.2016 | Переглядів: 2023 | Коментарів: 0 | детальніше

Творчі звіти вчителів української мови та літератури


Категорія: Новини та інформація

Творчі звіти вчителів української мови та літератури Творчі звіти вчителів української мови та літератури

         29 березня 2016 року на базі Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1  відбулися творчі звіти вчителів української мови та літератури. Присутні – 35 чоловік.

Звітувалися 8 вчителів, які атестуються на присвоєння  чи підтвердження вищої категорії чи звання. Своєю педагогічною майстерністю ділилися:

-  Андрієнко Людмила Анатоліївна  – вчитель Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, вища кваліфікаційна категорія;

-  Коноваленко Надія Федорівна – вчитель Сукачівського НВО «ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок», вища кваліфікаційна категорія, старший вчитель;

-  Герасименко Тетяна Миколаївна – вчитель Розважівської ЗОШ І-ІІІ ст., вища кваліфікаційна категорія;

-  Коваль Валентина Володимирівна – вчитель Обуховицького НВО «ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок», перша  кваліфікаційна категорія;

-  Коноваленко Катерина Василівна – вчитель Сукачівського НВО «ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок»,  перша кваліфікаційна категорія,  яка атестується на вищу категорію;

-  Онищенко Ірина Василівна  – вчитель Блідчанського НВО «ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок»,  перша кваліфікаційна категорія,  яка атестується на вищу категорію;

-  Єщенко Інна Миколаївна  – вчитель Жміївської ЗОШ І-ІІ ст.,  перша кваліфікаційна категорія,  яка атестується на вищу категорію;

-  Ляшевич Юлія Володимирівна  – вчитель Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2,  друга кваліфікаційна категорія,  яка атестується на першу категорію.



 | 29.03.2016 | Переглядів: 1359 | Коментарів: 0 | детальніше

Щодо участі у Всеукраїнській акціїї "Зробимо Україну чистою разом"


Категорія: Нормативна база

(Для врахування у виховній роботі)

 

Щодо участі у Всеукраїнській акціїї "Зробимо Україну чистою разом"


 | 28.03.2016 | Переглядів: 2663 | Коментарів: 0 | детальніше