Меню

Архів

Листопад 2023 (13)
Жовтень 2023 (6)
Вересень 2023 (5)
Серпень 2023 (4)
Липень 2023 (3)
Червень 2023 (5)

Пошук

Опитування

Оцініть сайт

   
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Корисні посилання

СТРАХОЛІСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ


Категорія: Загальноосвітні школи І-ІІ ступенів        До 1930 р. постійного приміщення для школи в селі не було. Школа майже щороку кочувала по великих хатах селян за певну плату.
        У 1934 р. вона була вже семирічною, з'явилися паралельні класи. Душею вчительського колективу були К. І.Кушнірчук і його дружина – К. М. Прокопович. Здавалося, вони вміли і знали все. Кіндрат Іванович викладав історію, географію, співи. Відразу створив географічний гурток, навчив учнів виготовляти саморобні пантографи, організував великий учнівський хор, драматичний гурток, їздили з концертами селами Чорнобильського району, неодноразово виступали в Чорнобилі І виборювали призові місця.
        Катерина Миколаївна викладала математику, малювання, креслення. Добре малювала. Її малюнками Кіндрат Іванович унаочнював свої уроки. Після пожежі в селі спроектували нову школу, яка стала окрасою населеного пункту. Велика заслуга в цьому К. І. Кушнірчука. Восени 1937 р. Кіндрата Івановича і Катерини Миколаївни раптово не стало. Їх заарештували, а людям сказали, що вони вороги народу. Упродовж 50-ти наступних років у Страхоліссі жила память про справжніх учителів -Кіндрата Івановича і Катерину Миколаївну.
        І ось 29 серпня 1989 р. Страхоліссям облетіла звістка – К. І. Кушнірчук живий. По радіо передавали його спогади про арешт і тяжку, виснажливу працю на будівництв КуйбишевськоІ ГЕС.
        Історію Страхоліської школи після війни творив і Г. Г. Андрущенко. 1960 р. Страхоліська восьмирічна школа була учасником І Київської обласної виставки кролівництва й здобула третю премію і путівку в табір «Молода гвардія». Кілька років школа була учасником Республіканської виставки робіт юних натуралістів у Києві. Учні школи брали участь у Республіканському зльоті юних натуралістів.
        Українському народу Страхоліська школа самих лише педагогів дала понад 59. На жаль, Страхоліссям чорною хмарою пронеслася Чорнобильська біда.
        Колектив школи очолює Лапутько В.В.

Лапутько Валентина Василівна (голосів: 6)
| 30.10.2009 | Переглядів: 2771 | Коментарів: 0 | Друкувати |
Додавання коментаря


Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: