Меню

Архів

Лютий 2023 (1)
Січень 2023 (7)
Грудень 2022 (9)
Листопад 2022 (5)
Жовтень 2022 (7)
Вересень 2022 (10)

Пошук

Опитування

Оцініть сайт

   
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Корисні посилання

6 січня - 85 років від дня народження Василя Стуса


Категорія: Новини та інформація6 січня - 85 років від дня народження Василя Стуса

 

     6 січня виповнюється 85 років від дня народження Василя Стуса - видатного українського поета, перекладача, літературознавця, правозахисника, борця за незалежність України у ХХ столітті. Це митець, який належить до когорти світочів національної культури й золотого світового фонду поезії  ХХ століття. Його поетичне слово нікого не залишає байдужим і є, безумовно, актуальним для сьогодення.

     Василь Стус увійшов до літератури як надзвичайно яскрава, неординарна, екзистенційна особистість. Його доля вражає трагічністю. Трагічністю пронизана й уся його творчість. Життя й літературну діяльність цієї геніальної людини треба сприймати як органічну неповторну єдність. Усеохопність та цілісність патріотизму Василя Стуса просто вражає. Майже в кожній поезії, у кожному образі вгадується Україна. Поезія завжди приходила Василю Стусові на порятунок, особливо тоді, коли йому було надто важко в неволі. Його творчість - це дзеркало душі, яку ніщо не змогло зломити. Він - голос і сумління нації. Саме таким увійшов Василь Стус у сьогоднішню нашу свідомість.

     Життя Василя Стуса - це  велика Любов до України, до українського народу та абсолютна відданість боротьбі за найвищі ідеали людства. приклад незламності, принциповості і твердої волі.

     Він ніколи не намагався бути зручним і не боявся відкрито висловлювати свою позицію. Письменник жив Україною, марив нею на чужині. Ця всепоглинаюча любов була сенсом життя й відчувалася в кожній поетичній збірці. Його постать є символом людської та національної гідності, а криниця творчості відкриває свої глибини нащадкам. Знищений фізично, Стус залишався НЕЗЛАМНИМ морально: «Голови гнути я не збирався, бодай що б там не було. За мною стояла Україна, мій пригноблений народ, за честь котрого я мушу обставати до загину»

Вічна пам’ять українському патріоту!

 (голосів: 1)
| 06.01.2023 | Переглядів: 20 | Коментарів: 0 | Друкувати |
Додавання коментаря


Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: