Меню

Пошук

Опитування

Оцініть сайт

   
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Корисні посилання





















Семінар психологічної служби


Категорія: Новини та інформація

Семінар психологічної служби Семінар психологічної служби Семінар психологічної служби Семінар психологічної служби

Семінар психологічної служби Семінар психологічної служби Семінар психологічної служби Семінар психологічної служби

     11 листопада 2014 року на базі Іванківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбувся районний семінар-практикум для працівників психологічної служби. Гостей приймали практичний психолог Скобель-Нарольська Людмила Степанівна та соціальний педагог Нечитайло Ганна Анатоліївна, які запропонували учасникам семінару один із напрямків діяльності працівників психологічної служби – роботу з педагогами, а саме - заняття з елементами тренінгу «Учитель вчиться все життя», метою якого є формування у педагогів соціально-психологічних знань і навиків, що допоможуть їм ефективно організовувати навчально-виховний процес. Під час семінару практичні психологи та соціальні педагоги мали змогу активізувати свої знання із проблеми формування позитивних взаємин між вчителем та учнями, розглянули та проаналізували елементи педагогічної майстерності учителя як організатора учнівського колективу, визначили головні риси сучасного педагога та вплив слів і вчинків учителів на емоційний та психологічний стан учнів.



 | 10.12.2014 | Переглядів: 466 | Коментарів: 0 | детальніше

До уваги директорів, керівників шкільних наукових відділень МАН!


Категорія: Новини та інформація

Відбірково-тренувальні збори 

     З метою організації науково-дослідницької діяльності школярів та учнівської молоді, надання консультативної, практичної допомоги в написанні та оформленні робіт, якісної підготовки до участі в І та ІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України, у 2014/2015 навчальному році на базі Фастівського ліцею-інтернату, Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» м.Б.Церква, Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди проводяться відбірково-тренувальні збори. Графік проведення зборів додається.

ГРАФІК

проведення відбірково-тренувальних зборів учнів-членів Київського обласного комунального

позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді»

     1.     База проведення: Фастівський ліцей-інтернат

Термін проведення

Відділення

5-7 грудня 2014 року 

фізики та астрономії; технічних наук

7-9 грудня 2014 року 

хімії та біології 

9-11 грудня 2014 року

хімії та біології

11-13 грудня 2014 року

математики

13-15 грудня 2014 року

екології та аграрних наук

15-17 грудня 2014 року

комп’ютерних наук

17-19 грудня 2014 року

економіки

 

     2. База проведення: Київський обласний комунальний позашкільний навчальний заклад «Мала академія наук учнівської молоді»

Термін проведення

Відділення

5 грудня

літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства; наук про Землю

11 грудня

літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства; наук про Землю

18 грудня

літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства; наук про Землю

22 грудня

літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства; наук про Землю

12 січня

літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства; наук про Землю

15 січня

літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства; наук про Землю

16 січня

літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства; наук про Землю

19 січня

літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства; наук про Землю

 

     3. База проведення: Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди

Термін проведення

Відділення

5 грудня

історії, філософії та суспільствознавства

9 грудня

історії, філософії та суспільствознавства

12 грудня

історії, філософії та суспільствознавства

16 грудня

історії, філософії та суспільствознавства

12 січня

історії, філософії та суспільствознавства

15 січня

історії, філософії та суспільствознавства

16 січня

історії, філософії та суспільствознавства

19 січня

історії, філософії та суспільствознавства




 | 10.12.2014 | Переглядів: 393 | Коментарів: 0 | детальніше

НАКАЗ № 191 "Про підсумки проведення V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2014-2015 н.р."


Категорія: Новини та інформація

№ 191

04 грудня 2014 р.

 

            На виконання Указу Президента України від 30 жовтня 2010 року № 928 «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», відповідно до Положення про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року №571, керуючись листом Міністерства освіти і науки України від 26.09.2014 №1/9-493 «Про проведення V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», наказу департаменту освіти і науки Київської ОДА від 07.10.2014 №278 «Про проведення І, ІІ, ІІІ етапів V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2014-2015 н.р.» та з метою гідного вшанування пам’яті митця 22 листопада 2014 року за завданнями КОІПОПК на базі Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 пройшов V Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, в якому взяли участь 66 учнів 5-11 класів, з яких призерами стали 26 учнів.

 

            8 учнів п’ятих класів із 4 навчальних закладів (Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Прибірського НВО, Кухарівської ЗОШ І-ІІІ ст.).

        І місце зайняла Булавенко Анастасія, учениця  Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

       ІІ місце –Шихненко Анна, учениця  Прибірського НВО.

      ІІІ місце – Лебеденко Софія, учениця  Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

 

            12 учнів шостих класів із 9 навчальних закладів (Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Феневицького НВО, Кухарівської ЗОШ І-ІІІ ст., Мусійківської ЗОШ І-ІІІ ст., Шпилівської ЗОШ І-ІІІ ст., Розважівської ЗОШ І-ІІІ ст., Горностайпільського НВО, Оливського НВО).

           І місце зайняла Бондаренко Віталія, учениця  Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

          ІІ місце – Корчемна Ангеліна, учениця Феневицького НВО.

         ІІІ місце –Венгльовська Лілія, учениця Кухарівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

            8 учнів сьомих класів із 6 навчальних закладів (Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1,   Шпилівської ЗОШ І-ІІІ ст., Кухарівської ЗОШ І-ІІІ ст., Розважівської ЗОШ І-ІІІ ст., Горностайпільського НВО, Сукачівського НВО).

       І місце зайняла Мілевська Надія, учениця  Кухарівської ЗОШ І-ІІІ ст.

      ІІ місце – Волочай Діана, учениця  Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

     ІІІ місце – Волочай Мілана, учениця  Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

 

            15 учнів восьмих класів із  10 навчальних закладів (Іванківського районного ліцею,  Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Феневицького НВО,   Кухарівської ЗОШ І-ІІІ ст., Горностайпільського НВО, Мусійківської ЗОШ І-ІІІ ст., Шпилівської ЗОШ І-ІІІ ст., Жміївської ЗОШ І-ІІ ст., Оранської ЗОШ І-ІІ ст. ).

     ІІ місце зайняла Яковенко Анастасія, учениця Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

     ІІ місце –  Федоренко Михайло, учень Феневицького НВО.

    ІІІ місце – Загинайлова Ксенія, учениця Шпилівської ЗОШ І-ІІІ ст.

    ІІІ місце – Моргун Діана, учениця  Кухарівської ЗОШ І-ІІІ ст.

    ІІІ місце – Ігнатюк Тетяна, учениця  Іванківського районного ліцею.

 

            7 учнів дев’ятих класів із 5 навчальних закладів (Іванківського районного ліцею,  Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Прибірського НВО, Кухарівської ЗОШ І-ІІІ ст., Руднє-Тальської ЗОШ І-ІІ ст.).

    ІІ місце – Шаменко Вікторія, учениця Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

   ІІІ місце – Вишняк Тетяна, учениця Іванківського районного ліцею.

   ІІІ місце – Мельниченко Богдана, учениця Іванківського районного ліцею.

 

            10 учнів десятих класів із 8 навчальних закладів (Іванківського районного ліцею,  Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Кухарівської ЗОШ І-ІІІ ст., Прибірського НВО, Горностайпільського НВО, Розважівської ЗОШ І-ІІІ ст., Сукачівського НВО).

       І місце зайняла Чекан Марія, учениця Горностайпільського НВО.

      ІІ місце – Дромашко Анастасія, учениця Іванківського районного ліцею.

     ІІІ місце – Андрієнко Анастасія, учениця Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

     ІІІ місце – Губиш Валерія, учениця Розважівської ЗОШ І-ІІІ ст.

             

            6 учнів одинадцятих класів із 5 навчальних закладів (Іванківського районного ліцею, Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Сукачівського НВО, Прибірського НВО).

    І місце зайняла Качан Анна, учениця Іванківського районного ліцею.

    І місце – Пархоменко Діана, учениця Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

   ІІ місце – Онопрієнко Ірина, учениця Сукачівського НВО.

   ІІ місце – Ковальська Марія, учениця Прибірського НВО.

  ІІІ місце – Боброва Тетяна, учениця Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

        

            У конкурсі не взяли участь учні Кропивнянської, Термахівської, Макарівської,  Варівської, Страхоліської ЗОШ І-ІІ ст., Блідчанського, Запрудського, Русаківського, Обуховицького НВО, Олізарівської ЗОШ І-ІІІ ст.

            За рішенням журі на ІІІ етап конкурсу направлені учні, які показали найкращі результати:

  Бондаренко Віталія, учениця 6 класу Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, вчитель Губиш Г.В.;

  Шаменко Вікторія, учениця 9 класу Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, вчитель Процик Л.Г.;

  Качан Анна, учениця 11 класу Іванківського районного ліцею, вчитель Процик Л.Г. 

НАКАЗУЮ:

 Відзначити роботу вчителів Процик Л.Г. (Іванківський районний ліцей), Губиш Г.В. (Іванківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2)  щодо підготовки учнів до  мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

  1. Учнів, які зайняли призові місця, відзначити грамотами РВО.
  2. Відповідальність за виконанням даного наказу покласти на методиста РМК Василенко Н.В. 

Начальник відділу освіти                   В.В.Дегтяр

Завантажити наказ [45.5 Kb]



 | 09.12.2014 | Переглядів: 443 | Коментарів: 0 | детальніше

Переможці конкурсу з української мови


Категорія: Новини та інформація

    29 листопада 2014 року на базі Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 пройшов ІІ етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика, в якому взяли участь 22 учні 3-4 класів та  88  учнів  5-11 класів ЗНЗ району.

    Переможцями конкурсу стали:

Прізвище та ім’я учня

ЗНЗ

Клас

Місце

ПІП вчителя

Богданович Валерія

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №1

3

І

Лещенко В.В.

Костюкова Поліна

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №1

3

ІІ

Лещенко В.В.

Блощенко Вікторія

Феневицьке НВО

3

ІІІ

Крикун Л.Д.

Смірнова Євгенія

Блідчанське НВО

4

І

Лещенко Т.О.

Криштальова Крістіна

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №1

4

ІІ

Гутівська О.В.

Шевченко Вікторія

Шпилівська

ЗОШ І-ІІІ ст.

4

ІІІ

Лещенко В.І.

Кирилюк

Ілля

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №2

4

ІІІ

Маслова В.І.

Дурицький Сергій

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №2

5

І

Фещенко В.М.

Лебеденко Софія

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №2

5

І

Фещенко В.М.

Булавенко Анастасія

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №2

5

ІІ

Фещенко В.М

Сингаєвська Софія

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №2

5

ІІ

Фещенко В.М

Шихненко

Анна

Прибірське НВО

5

ІІІ

Василенко Н.В.

Качан

Станіслав

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №1

6

І

Андрієнко Л.А.

Венгльовська Лілія

Кухарівська

ЗОШ І-ІІІ ст.

6

І

Ходаківська О.М.

Корчемна Ангеліна

Феневицьке НВО

6

ІІ

Слободян Л.М.

Шевчук

Дар’я

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №2

6

ІІ

Ляшевич Ю.В.

Лобан

Євгенія

Феневицьке

НВО

6

ІІІ

Слободян Л.М.

Шундик Анастасія

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ т.. №1

7

ІІ

Грищенко Л.С.

Трубарова

Дар’я

Горностайпільське НВО

7

ІІІ

Куриленко Г.В.

Яковенко Анастасія

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ т.. №1

8

І

Боровик Т.В.

 

Ігнатюк

Тетяна

Іванківський районний ліцей

8

І

Процик Л.Г.

Ненадкевич Катерина

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ т.. №1

8

ІІ

Боровик Т.В.

 

Машина Сніжана

Мусійківська

ЗОШ І-ІІІ т..

8

ІІІ

Ковальчук Т.П.

Чеберяко

Аліна

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ т.. №1

9

І

Іванченко Л.В.

Руденко Олександра

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ т.. №1

9

ІІ

Процик Л.Г.

Швець

Анна

Іванківський районний ліцей

9

 

ІІІ

 

Процик Л.Г.

 

Кравчук Анастасія

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №2

10

І

Дідківська Н.В.

Масюк

Вікторія

Іванківський районний ліцей

10

ІІ

Процик Л.Г.

Палієнко

Марія

Іванківський районний ліцей

10

ІІ

Процик Л.Г.

Лісовська

Інна

Іванківський районний ліцей

10

ІІІ

Процик Л.Г.

Пархоменко Діана

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №2

11

І

Дідківська Н.В.

Собко

Аліна

Іванківський районний ліцей

11

ІІ

Процик Л.Г.

Берегова

Наталія

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №2

11

ІІІ

Дідківська Н.В.



 | 08.12.2014 | Переглядів: 374 | Коментарів: 0 | детальніше

Переможці мовно-літературного конкурсу


Категорія: Новини та інформація

     22 листопада 2014 року на базі Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 пройшов ІІ етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка, в якому взяли участь 66  учнів  5-11 класів ЗНЗ району.

     Переможцями конкурсу стали:

Прізвище та ім’я учня

ЗНЗ

Клас

Місце

ПІП вчителя

Булавенко Анастасія

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №2

5

І

Фещенко В.М.

Шихненко

Анна

Прибірське НВО

5

ІІ

Василенко Н.В.

Лебеденко Софія

Іванківська

 ЗОШ І-ІІІ ст. №2

5

ІІІ

Ляшевич Ю.В.

Бондаренко Віталія

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №2

6

І

Губиш Г.В.

Корчемна Ангеліна

Феневицьке НВО

6

ІІ

Слободян Л.М.

Венгльовська Лілія

Кухарівська

ЗОШ І-ІІІ ст.

6

ІІІ

Ходаківська О.М.

Мілевська Надія

Кухарівська

ЗОШ І-ІІІ ст.

7

І

Ходаківська О.М.

Волочай Діана

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №1

7

ІІ

Кліндух С.В.

Волочай Мілана

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №1

7

ІІІ

Кліндух С.В.

Яковенко Анастасія

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №1

8

ІІ

Боровик Т.В.

Федоренко Михайло

Феневицьке НВО

8

ІІ

Салій Т.Г.

Загинайлова Ксенія

Шпилівська

ЗОШ І-ІІІ ст.

8

ІІІ

Старовойт Ю.П.

Моргун Діана

Кухарівська

ЗОШ І-ІІІ ст.

8

ІІІ

Андрієнко В.М.

Ігнатюк Тетяна

Іванківський районний ліцей

8

ІІІ

Процик Л.Г.

Шаменко Вікторія

Іванківський районний ліцей

9

ІІ

Процик Л.Г.

Вишняк Тетяна

Іванківський районний ліцей

9

ІІІ

Процик Л.Г.

Мельниченко Богдана

Іванківський районний ліцей

9

ІІІ

Процик Л.Г.

 

Чекан Марія

 

Горностайпільське НВО

 

10

 

І

 

Грамостика Л.Г.

 

Дромашко Анастасія

Іванківський районний ліцей

10

ІІ

Процик Л.Г.

Андрієнко Анастасія

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №1

10

ІІІ

Грищенко Л.С.

Губиш Валерія

Розважівська

ЗОШ І-ІІІ ст.

10

ІІІ

Яцухно О.Г.

Качан Анна

Іванківський районний ліцей

11

І

Процик Л.Г.

Пархоменко Діана

Іванківська

 ЗОШ І-ІІІ ст. №2

11

І

Дідківська Н.В.

Онопрієнко Ірина

Сукачівське НВО

11

ІІ

Коноваленко К.В.

Ковальська Марія

Прибірське НВО

11

ІІ

Захарова Л.М.

Боброва Тетяна

Іванківська

ЗОШ І-ІІІ ст. №1

11

ІІІ

Андрієнко Л.А.



 | 08.12.2014 | Переглядів: 372 | Коментарів: 0 | детальніше

До уваги директорів, керівників шкільних наукових відділень МАН, членів журі конкурсу-захисту!


Категорія: Новини та інформація

Графік

проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН в Іванківському районі 

Назва відділення

Секція

Час

Навчальний заклад

Дата

Філософії та суспільствознавства

 

 

 

 

Історії

 

 

Мовознавства

 

 

Соціологія

Теологія, релігієзнавство та історія релігії

Журналістика

 

 

Історія України

Всесвітня історія

 

Українська мова

Німецька мова

Іспанська мова

Англійська мова 

9.00

 

 

 

 

 9.30

 

 

10.30

Іванківський районний ліцей

 

17.12

Комп’ютерних наук

 

  

Хімії та біології

 

Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства

 

Мультимедійні системи, навчальні та ігрові програми

 

 

Психологія

 

Світова література

 

9.00

 

  

9.30

 

10.00

Економіки

 

 

 

Наук про Землю

 

  

Хімії та біології

Мікроекономіка та макроекономіка

Економічна теорія та історія економічної думки

Фінанси, грошовий обіг і кредит

 

Географія та ландшафтознавство

Гідрологія

 

Медицина

9.00

 

 

 

 9.30

  

 

10.00

 

Члени фахового журі І (районного) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН

 

У відділенні «Історії», секцій: Всесвітньої історії; історії України та у відділенні «Філософії та суспільствознавства», секцій : соціології; теології, релігієзнавства та історії релігії; журналістики:

- Дубинська Г.М. – голова журі, вчитель історії та правознавства Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст..№2;

- Скворцова І.С. - член журі, вчитель історії Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст..№1;

- Скобель В.В. – член журі, вчитель історії Прибірського НВО.

 

У відділенні «Наук про Землю», секцій: географії та ландшафтознавства; гідрології:

- Богуш Т.М. – голова журі, вчитель географії Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст..№1;

- Микитенко Н.М. – член журі, вчитель географії Запрудського НВО;

- Кот Т. П. – член журі, вчитель географії Мусійківської ЗОШ І-ІІІ ст..;

- Колісніченко В.М. – член журі, вчитель географії Розважівської ЗОШ І-ІІІ ст…

 

У відділенні «Хімії та біології», секції медицини: 

- Годун В.П. – голова журі, вчитель біології Розважівської ЗОШ І-ІІІ ст..;

- Єжель М.А. - член журі, вчитель біології Мусійківської ЗОШ І-ІІІ ст..;

- Аодоїца Ю.В. – член журі, вчитель біології Горностайпільського НВО;

 

секції психології:

- Прищепа Т.І. – голова журі, практичний психолог ДНЗ №1 «Сонечко»;

- Бусленко Н.І. – член журі, практичний психолог ДНЗ №5 «Іванко».

 

У відділенні «Економіки», секцій: мікроекономіки та макроекономіки; економічної теорії та історії економічної думки; фінанси, грошовий обіг і кредит:

- Кожем'яченко О.М. -  голова журі, вчитель економіки Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст..№2;

- Смовж Л.В. – член журі, вчитель економіки Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст..№1;

- Димарчук Т.В. – член журі, вчитель економіки Іванківського районного ліцею.

 

У відділенні «Мовознавства», секцій: української мови, німецької мови, іспанської мови, англійської мови:

- Іванченко Л.В. – голова журі, вчитель української мови та літератури Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1;

- Ступак О.Г. – член журі, вчитель німецької мови Сукачівського НВО;

- Волочай М.В. – член журі, вчитель англійської мови Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

 

У відділенні «Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства», секції світової літератури:

- Василенко О.М. – голова журі, вчитель світової літератури Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1;

- Гусак В.М. – член журі, вчитель світової літератури Прибірського НВО;

- Глущенко Л.М. - член журі, вчитель світової літератури Шпилівської ЗОШ І-ІІІ ст..

 

У відділенні «Комп’ютерних наук», секції мультимедійних систем, навчальних та ігрових програм:

- Єрьомін Г.Т. – голова журі, вчитель інформатики Іванківського районного ліцею;

- Волочай С.В. – член журі, вчитель інформатики  Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст..№1.



 | 07.12.2014 | Переглядів: 371 | Коментарів: 0 | детальніше